سوالات متداول

نحوه ثبت سفارش کالا

آیا می توان بدون ثبت نام در سایت یا داشتن حساب کاربری ، سفارش خود را ثبت نمایم ؟

***بله، شما می توانید از طریق تماس با شماره پشتیبانی یا دایرکت اینستاگرام و یا ادمین کانال تلگرام کالای مورد نظرتان را سفارش دهید. هماهنگی لازم از طریق مرکز خدمات مشتریان با شما صورت می پذیرد. در صورتی که قصد خرید مستقیم از سایت فروشگاه اینترنتی پارس عرضه را داشته باشید ثبت نام  شما الزامی است. برای این کار بر روی قسمت عضویت در سایت کلیک کرده و حساب کاربری خود را بسازید .تیم پشتیبانی ما به کلیه مراحل فرایند خرید و فروش از زمان ثبت درخواست تا مرحله تحویل جنس به مشتری نظارت می‌کند. ثبت‌نام در فروشگاه موجب تسهیل در پیگیری محصولات به مشتری می‌شود.

 

آیا در تمام ساعات شبانه روز می‌توانم سفارش خود را ثبت کنم؟

شما در ۲۴ ساعت شبانه روز و ۷ روز هفته می‌‏توانید سفارش خود را ثبت کنید. رسیدگی و پردازش سفارش‏‌هایی که در ساعت‏‌های غیرکاری ثبت می‌‏شوند، در اولین ساعت‌‏های کاری روز بعد انجام خواهد شد.

 

می‏‌توانم سفارشم را تلفنی ثبت کنم؟

***بله، با شماره پشتیبانی 09386287540  تماس بگیرید. مرکز خدمات مشتریان فروشگاه اینترنتی پارس عرضه آماده ثبت سفارش مشتریان گرامی خواهد بود.

 

آیا می‌‏توانم کالاهایی که موجود نیستند را سفارش بدهم؟

***بله، می توانید از طریق تماس با شماره پشتیبانی یا دایرکت اینستاگرام و یا ادمین کانال تلگرام  کالای مورد نظرتان را که در حال حاضر در فروشگاه موجود نیست سفارش دهید. بسته به نوع کالا از 2 تا 7 روز زمان  برای آماده سازی و ارسال سفارش مورد نیاز می باشد.

 

می‌‏توانم سفارشم را ابطال کنم یا تغییر بدهم؟

تا پیش از تایید نهایی سفارش و کلیک روی آیکون اتمام خرید شما می‌توانید سفارش را از سبد خرید خود حذف و یا اصلاح کنید. پس از تایید نهایی سفارش و اتمام خرید و در مرحله پرداخت و ثبت سبد، شما قادر به حذف و تغییر سفارش نیستید. از این مرحله به بعد برای لغو یا تغییر آن، با واحد پیگیری سفارشات تماس بگیرید.

 

بعد از ثبت سفارش، برای اطمینان از رسیدگی به آن باید با فروشگاه اینترنتی پارس عرضه تماس بگیرم؟

پس از انجام مراحل خرید و ثبت سفارش، پردازش سفارش شما به صورت خودکار از طریق سرویس پیامک یا ایمیل اطلاع‏ رسانی خواهد شد و در صورتی که نیاز باشد کارشناسان فروشگاه اینترنتی پارس عرضه با شما تماس خواهند گرفت.

***در صورتی که نگرانی بابت ارسال سفارش داشتید می توانید بعد از ثبت سفارش از طریق تماس با شماره پشتیبانی یا دایرکت اینستاگرام و یا ادمین کانال تلگرام از روند ارسال سفارش مطلع شوید.

 

 

پرداخت مبلغ سفارش

چگونه باید مبلغ سفارش خود را پرداخت کنم؟

پرداخت از طریق درگاه اینترنتی موجود در سایت و توسط کارت‌های عضو شتاب امکان پذیر می باشد.

 

آیا می‌توانم برای پرداخت سفارش خود چک بدهم؟

خیر . در حال حاضر امکان پرداخت صورت حساب از طریق چک امکانپذیر نمی‌باشد.

 

 

مشاوره در خرید

برای سفارشم نیاز به کمک دارم، با چه کسی باید تماس بگیرم؟

خدمات مشتریان فروشگاه اینترنتی پارس عرضه با شماره پشتیبانی ‏09386287540  پاسخگوی تمامی سوالات شما عزیزان می باشد. همچنین شما می توانید از طریق پشتیبانی تلگرام برای ما پیام بگذارید، تیم پشتیبانی ما در اولین فرصت پاسخگوی سوالات شما خواهد بود.